تصویرگردان
     
Consultation
     
مشاوره
     

مشاوره


مشورت کنید و افکار خود را باهم بسنجید تا از میان آنها راستی زاییده شود.
                                                                                                   
                                                                                                   امام علی (ع)

     
درج مطلب
 
زنگ روانشناسی⚪🟢🔴
هنگام عصبانیت چه کنیم؟!!!
1)اگر میتوانید برای چند دقیقه به جای خلوتی بروید. البته گاهی غیر ممکن است.
2)به حال و حواس بدنتان دقت کنید، صورتتون داغه، احتمالا قرمز شده اید، ضربان قلبتان بالاست، تند نفس میکشید، عضلات فک صورتتان سفت شده!
3)نشانه های فیزیکی بدنتان به شما می‌گوید وارد مرحله جنگ و گریز شده و هورمون استرس ترشح شده. پس قدم بعدی تنفس شکمی هست تا به مغز سیگنال آرامش بفرستید.
4)در این مرحله بنشینید و افکارتان را چک کنید تا خطای شناختی خود را پیدا کنید. به عنوان مثال‌؛ داشتم به چی فکر میکردم که تا این حد عصبانی شدم؟
5)بدنتان آرام تر شده. خودتان آرام تر شده اید، دیگر میتوانید با آرامش فکر کنید. در این حالت حتی می‌توانید به دوستان صمیمی خود زنگ بزنید و راجب مسائل شاد صحبت کنید.
⁉️یادتان باشد؛
همه احساسات ما مفید هستند. به شرطی از آنها درست استفاده کنیم. اگر عصبانی نمیشدیم و درست مدیریتش نمیکردیم الان مشکلمان حل نشده بود.
 
 
 
زنگ روانشناسی🔴🟢⚪
ایجاد حس امنیت در کودکان
داشتن مراقبین سالم به لحاظ عاطفی، و مستقل می تواند زمینه های امنیت روانی را برای کودکان فراهم کند. به عبارت دیگر رفتار های متزلزل و وسواس گونه والدین می تواند زمینه احساس نا امنی را در کودکان ایجاد کند.
بزرگ تر ها باید از خودشان شروع کنند و نگرانی های غیر ضروری خود را کنار بگذارند و وسواس هایشان را کنار بگذارند و با آرامش به تربیت کودکان خود بپردازند.
 
هیچ گاه در صحبت هایتان برای تنبیه کودک و به اصطلاح سر به راه کردن او از جملاتی قبیل (دیگه دوست ندارم و مامانت نیستم)، (امید وارم تو رو نبینم و از دستت راحت شم)، (دیگه دوست ندارم چون به حرف من گوش نمیکنی) استفاده نکنید، به کار بردن چنین جملاتی امنیت روانی کودک را با خطرات جبران ناپذیری مواجه خواهد کرد.
 
 
زنگ روانشناسی⚪🔴🟢
انواع روابط مادر و دختری و تاثیر آن بر آینده دختران
1)مدل خواهرانه
در این مدل روابط مادر و دختر مانند دو خواهر است.
دختری که توسط این مادر تربیت می شود معمولا مسئولیت
 پذیر و رهبر بار می آید. او به حریم دیگران احترام می گذارد اما در عین حال از نادیده گرفته شدن و طرد شدن میترسد.
2)مدل مقتدر
در این مدل مادر کنترل بسیار زیادی روی دختر دارد و مطمئن است که دختر بدون کمک او شکست می خورد و اجازه هیچ انتخاب شخصی به او نمی دهد. اوصلا دختران این مادران اعتماد به نفس پایینی دارند و عقیده خود را بی ارزش می دانند. در عین حال این افرادبسیار مسئولیت پذیر بار می آیند.
 
3)مدل مشوق
در این مدل مادر همیشه مشوق و پشتیبان دختر است و بیش از اندازه خود را درگیر زندگی او می کند. مادر دائم در کنار دخترش است و اجازه تصمیم گیری را از او سلب می کند. دختر در این مدل همیشه وابسته به اطرافیان است و منتظر تایید آنهاست.
 
4)مدل بی ارزش
در این مدل مادر فقط به فکر این است که در چشم دیگران عالی به نظر بیایند، آنها همیشه در انتظار تایید دیگران هستند و اگر این امر کنترل نشود، دختر در آینده خود خواه می گردد.
 
5)مدل دوستانه
در این مدل مادر بهترین دوست دختر است. این رابطه بر پایه صداقت است و مادر کسی هست که در جریان مشکلات دختر قرار می گیرد. دختران این مادران، از رو به رو شدن با چالش ها و مشکلات ترسی ندارند و احساس دوست داشته شدن و درک شدن دارند و از نادیده گرفته شدن هراسی ندارند.
 
6)مدل نادیده گرفتن
 در این مدل مادر همه دستاوردهای دخترش رانادیده میگیرد.در این حالت، دختر کاملا احساس بی ارزشی می کند وبه  توانایی های خود شک دارد و حتی در روابط آینده خود اعتماد به نفس کافی را ندارد.
 
7)دخترانی که با مادران خود احساس غریبگی دارند، اضطراب و استرس زیادی را تحمل می کنند و در زندگی آینده خود با مشکلات زیادی مواجه می شوند. این افراد با اینکه عزت نفس پایینی دارند ولی مستقل هستند و تمام کارها را خودشان انجام می دهند.
 
     
 
 
نقشه سایت